M3 Bakırköy Sahil – Kayaşehir Merkez Metrosu

M3 Bakırköy Sahil – Kayaşehir Merkez Metrosu

• Mustafa Aslantürk
    Katılımcı

Geçenlerde Ulaştırma bakanlığı’nın inşaatını bitirip açtığı M3 metrosunda aşırı bir yoğunluk var.

Ben yeni açılıp da bu kadar yoğun olan bir metro hattı hatırlamıyorum. Çok kısa bir sürede bu kadar yoğun talep görmesi çok iyi.

Barış Erşahin
    Katılımcı

Yani bu kadar yoğun olması gayet normal. Ben bölgede oturuyorum. Otobüslerle yıllarca konserve gidip geliyorduk. Bir de ara mahallerden geçerek gidiyor bu hat. Minibüsün otobüsün süre olarak metro ile rekabet etme şansı yok. Hiç açılmamasındansa açılmış olması iyi. En azından sıkışık da olsak gideceğimiz yere ulaşabiliriz.

Uğur Aktaş
    Katılımcı

Bu hat önemli bir hat, hattın kodu bile M3. Son açılan havalimanı metrosu M11 idi.

İlk yapıldığında son durak adı Bakırköy İDO idi. İDO MİDO kalmadı artık Bakırköy Sahil diye değiştirmişler ismini.

Belki Bostancı-Kadıköy-Bakırköy İDO hattı tekrar düşünülebilir. Bostancı tarafında da M8 var artık. Sabiha Gökçen’e gideceksin diyelim. En azından konforlu bir ulaşım olur. Tabi fotoğraflardaki gibi metro olacaksa konfor olsa nolur olmasa ne olur…

Ömer Yıldırım
    Katılımcı

Sanırım ulaştırma bakanlığı sadece metronun kendisini yapıyor, araç alım işine karışmıyor. M9 hattı da aynı araçları kullanacak. M9 açıldığında buradaki araç sayısı daha da düşecek herhalde.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Members
  • Active
  • New
  • Groups
  • Active
  • Newest
Dark mode